Ogród i dom

Zalety pościeli z bawełny egipskiej

Bawełna egipska od dawna ceniona jest za swoje właściwości. Wykorzystuje się ją do produkcji wysokiej jakości ubrań, ręczników, pościeli etc. Jest to wyjątkowy rodzaj bawełny, który uprawia się w jednym miejscu na ziemi – na glebach delty Nilu, a ponadto zbiera się ją ręcznie, żeby nie obciążać zbytnio włókien. Dlaczego tam? Ponieważ warunki w Egipcie są idealne pod uprawę tego gatunku bawełny, dzięki czemu otrzymuje się wyjątkowo długie włókna, które są cieńsze od standardowych włókien bawełny, a więc umożliwiają wytworzenie silnego i miękkiego materiału.

Dlaczego warto wybrać pościel z bawełny egipskiej?

Często określa się bawełnę egipską jako najlepszą. Co za tym idzie – pościele i inne produkty wykonane z tego materiału cechują się wyższą ceną, ale jest to wprost proporcjonalne do jakości tego produktu.

Ten rodzaj bowiem jest niezwykle trwały i wytrzymały, przez co taka pościel jest doskonałą propozycją dla wielu hoteli. Bawełna egipska jest również niezwykle miękka oraz mniej podatna na mechacenie. Pranie sprawia, że pościel robi się bardziej przyjemna w dotyku. Jest ona również bardzo lekka, na pewno lżejsza od zwykłej bawełny. Materiał wykonany z bawełny egipskiej również dobrze oddycha – dlatego przepuszcza powietrze w ciepłe noce, a także utrzymuje ciepło, kiedy nadchodzi zima.

Warto wspomnieć również o tym, że jedną z większych zalet takiej pościeli jest jej długowieczność! Nawet częste pranie nie wpłynie zbyt mocno na strukturę materiału, a kolory nie będą płowiały. Wnioski idące z zalet bawełny egipskiej – mimo cieńszych włókien, a więc miększego materiału – jej wytrzymałość jest większa niż w przypadku standardowej bawełny. Dzięki owej wytrzymałości – bawełna egipska jest bardziej odporna na rozciąganie. Te czynniki sprawiają, że ten rodzaj bawełny jest najlepszym na świecie!

Kupując pościel, warto zwrócić uwagę na splot, ponieważ większa liczba nitek gwarantuje lepszą jakość i miękkość produktu. Bawełna egipska cechuje się wysokim poziomem chłonności, przez co zwiększa komfort dla osoby śpiącej w pościeli z tego materiału. Dlaczego? Najprościej można powiedzieć, że pościel zaabsorbuje większą ilość wilgoci, niż standardowa bawełna, a przy tym pozostanie sucha w dotyku.

Produkty z bawełny egipskiej kojarzą się z luksusem, ponieważ taka pościel zapewnia dużo większy komfort. Hotele zaopatrują się w pościele właśnie tego typu ze względu na długą wytrzymałość, dzięki czemu nie muszą często kupować nowych tekstyliów. Pościel z takiej bawełny może być idealnym prezentem dla bliskiej osoby lub dobrym rozwiązaniem dla kogoś, kto chce kupić „raz, a porządnie”.

Przed zakupem warto sprawdzić gramaturę, która powinna wynosić 300g/m2 lub więcej. Zaleca się nie ufać produktom, które rzekomo są wykonane z bawełny egipskiej, ale cena jest wyjątkowo niska. Zazwyczaj okazuje się, że nie jest to promocja, a „przekręt” polegający na użyciu mieszanki bawełny do danego produktu. Nieważne, jaki procent bawełny egipskiej będzie w takim „mieszanym” produkcie – jego jakość będzie zdecydowanie niższa.

Sprawdź kody rabatowe na https://terdeals.com/pl/sklep/316/poscielone