Ogród i dom

Co to jest bawełna egipska?

Bawełnę egipską ceni się na całym świecie. Jej właściwości praktycznie w każdym aspekcie przewyższają standardową bawełnę. W przeciwieństwie do większości plantacji, bawełna egipska jest zbierana ręcznie.

Włókna zbierane mechanicznie mogą zostać naruszone, natomiast te zbierane ręcznie są proste i nieuszkodzone. Poza tym, włókna egipskie są bardzo długie, dzięki dają możliwość wykonania przędzy niezwykle miękkiej i wytrzymałej. Produkcji takiego materiału sprzyja klimat panujący w delcie Nilu. Tamtejsze, żyzne gleby idealnie nadają się pod uprawę. Nitka jest dłuższa i cieńsza, niż w innych gatunkach bawełny, a więc daje możliwość stworzenia materiału bardzo ciasno plecionego, co skutkuje większą wytrzymałością oraz odpornością na mięcie.

Produkty wykonane z bawełny egipskiej (np. koszule, pościele, ręczniki itd.) są odporne na mechacenie, a przy tym niezwykle miękkie. Materiał ten nie należy do najtańszych, ale jest w stu procentach wart swojej ceny. Zastosowanie bawełny egipskiej sprawia, że materiał nie płowieje ani nie traci swoich właściwości, nawet w przypadku częstego prania.

Bawełnę egipską można spotkać w dobrych hotelach. Jest uznawana za materiał luksusowy, czemu nie ma co się dziwić. Pościel z bawełny egipskiej może służyć przez lata.

Bawełna egipska jest też lżejsza, niż standardowa. Charakteryzują ją perfekcyjne ”właściwości oddychające”, przez co pościel z tego materiału można z powodzeniem stosować zarówno latem, jak i zimą. W ciepłe noce pościel z bawełny egipskiej pozwoli naszej skórze „oddychać”, natomiast w lodowate dni doskonale zachowa ciepło. Ponadto, posiada również zdolność wchłaniania wilgoci, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania.

Nasz partner: twojepole.pl