Ogród i dom

Świece dekoracyjne – uniwersalna dekoracja stołu w salonie

Świece dekoracyjne cieszą się ogromną popularnością. To jeden z najczęściej wykorzystywanych przedmiotów do dekoracji różnych miejsc, m.in. do salonu, jak również do sypialni. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ mają one wiele zalet. Trzeba wykorzystać ich potencjał, dzięki czemu we własnym domu można stworzyć niezwykły klimat o różnych porach roku. Co należy wiedzieć jeszcze o świecach, które dodatkowo mają piękny aromat?

Uniwersalna dekoracja stołu w salonie na co dzień

Świece dekoracyjne do salonu to uniwersalna dekoracja, która może sprawdzić się zarówno podczas spotkania z przyjaciółką, jak i również przy organizowaniu romantycznej kolacji dla ukochanej osoby. Tego rodzaju świece bez problemu znajdą swoje miejsce w centralnym punkcie, na środku stołu, jak również można je ustawić po jego bokach, tworząc dyskretnie fajny i ciepły klimat. Zresztą takie świece nie muszą znajdować się tylko na stole – w szczególności, jeżeli jest on małych rozmiarów. Świecie można ustawić także na półkach, na komodzie, a nawet na parapecie, skąd będzie docierał do nas ich przyjemny blask. Tego rodzaju elementy dekoracji tworzą przytulną, wręcz intymną atmosferę, która będzie sprzyjała relaksowi i odprężeniu. Uwaga! Rozstawiając świece po całym salonie, nie zapominajmy o tym, żeby nie umieszczać ich w pobliżu łatwopalnych przedmiotów.

Bezpieczne świece dekoracyjne

Aby mieć pewność, że świecie będą bezpieczne i nie dojdzie do wybuchu pożaru, należy je ustawić w metalowych lub szklanych świecznikach. Dzisiaj na szczęście mamy do wyboru szereg takich produktów, które można dopasować do wystroju swoich wnętrz. Zdobione kielichy na nóżkach, gdzie wstawia się świece dekoracyjną lub też surowe, minimalistyczne świeczniki metalowe? A może malutkie pojemniki na tealighty, gdzie również można wpuścić nutkę olejków zapachowych? Przyjemny aromat przez długi czas będzie unosił się po całym pomieszczeniu. Ogromną popularnością cieszą się również podgrzewacze w różnych kształtach, gdzie zmieszczą się takie świeczki. W kształcie domku lub bałwanka – jeżeli chodzi o klimat świąteczny – lub też w kształcie dowolnie wybranej przez siebie figurki. Asortyment, jeżeli chodzi o takie podgrzewacze, jest teraz ogromny, więc każdy bez problemu znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Jeżeli ktoś nie ma ochoty na takie świeczniki, to koniecznie powinien postawić na świecie dekoracyjne w szkle, dzięki czemu uda się utrzymać odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Przyjemne z pożytecznym

Świece dekoracyjne to nie tylko uniwersalna dekoracja stołu w salonie na co dzień. To także fantastyczny pomysł na to, aby we własnym domu poczuć się jak w prawdziwym SPA. Nie każdy ma szansę na to, aby udać się do specjalnego ośrodka, aby skorzystać z takich zabiegów relaksujących. Można je sobie samodzielnie zafundować w domu, dbając o odpowiedni klimat. Wystarczy dobre świece dekoracyjne o przyjemnym zapachu rozstawić w łazience, zapalić je, przygotować ciepłą kąpiel i można cieszyć się chwilą spokoju i relaksu przy przyjemnych aromatach unoszących się dzięki świeczkom dookoła.

Uwaga! Nie zapominajmy, że nie mogą to być byle jakie świeczki, ponieważ ich zapach wpływa również na nasz organizm. Świadomie należy wybrać poszczególne zapachy. Na ukojenie nerwów oraz zredukowanie poziomu stresu dobrym pomysłem jest len oraz jaśmin. Chociaż doskonale sprawdzi się również drzewo sandałowe, które jest jednym z najbardziej uniwersalnych i lubianych zapachów przez wiele osób. Na zmęczenie dobrym zapachem są cytrusy, kojarzone również ze słonecznymi klimatami lata oraz cudownie pachnąca bergamotka. Na pobudzenie do działania dobry jest imbir razem z bazylią. Na poprawę nastroju, który bardzo często nam się psuje w szczególności w okresach jesiennej szarugi, dobrym zapachem będzie lawenda razem z rumiankiem. Chociaż lawenda jest również dobrym pomysłem, jeżeli ktoś chce usprawnić działanie swojego układu oddechowego.

Jak więc widać, świece dekoracyjne do salonu sprawdzają się również w innych pomieszczeniach w domu.