Ogród i dom

Stare narzędzia ogrodnicze – nadaj im nowe życie

Piękna i zadbana przestrzeń zielona, w której można się zrelaksować w słoneczny dzień, to marzenie każdego posiadacza domku czy działki. Każdy z nas wie jednak, że takie efekty można osiągnąć niestety tylko poprzez ciężką pracę: plewienie chwastów, sadzenie młodych roślin i drzewek, walkę ze szkodnikami roślin i regularne koszenie trawnika. Do większości z prac ogrodowych, jakie wykonujemy sezonowo, niezbędne są narzędzia ogrodnicze. Aby zaoszczędzić sobie czasu i wysiłku przy pielęgnacji naszej oazy spokoju, warto postawić na przybory, które będą wytrzymałe.

W jakie narzędzia ogrodowe warto inwestować

Przede wszystkim powinna nas interesować ich funkcjonalność. Podstawowe wyposażenie, jakie powinniśmy mieć pod ręką, jeśli czekają nas prace ogrodowe, to poza kosiarką także łopaty, siekiery, szpadle, grabie oraz sekatory. Jeśli praca w ogrodzie nie jest naszym konikiem, im solidniejsze narzędzia kupimy, tym szybciej uporamy się z koniecznymi pracami porządkowymi, wykopkami i odchwaszczaniem. Warto postawić na narzędzia od sprawdzonych producentów sprzętu ogrodowego, które mają bardzo dobrą jakość oraz są ergonomicznie wyprofilowane. Oznacza to, że dużą wagę powinniśmy przyłożyć do tego, jakie trzonki posiadają narzędzia. Powinny być one dopasowane do naszej postury, fizycznych możliwości oraz przede wszystkim przeznaczenia. Intensywność prac ogrodniczych sprawia jednak, że przybory, jakie stosujemy do pracy w ogrodzie, można łatwo uszkodzić. Co możemy wtedy zrobić?

Na ratunek narzędziom ogrodniczym

Wbrew pozorom uszkodzone narzędzia ogrodnicze niekoniecznie oznaczają mus zakupu nowego sprzętu. Wysłużone grabie czy łopata, które sprawdzały się kilka lat, można ponownie użyć, a wymienić jedynie ich trzonki. Dostępny obecnie na rynku asortyment trzonków różnego rodzaju sprawia, że nie musimy martwić się o to, że mamy niesprawne czy stare narzędzia ogrodowe; wystarczy wymienić ich trzonek.

Oprócz sprawnych i trwałych narzędzi w wyposażeniu każdego szanującego się ogrodnika powinny znaleźć się również trzonki do tych narzędzi. Dlaczego? Trzonki kupowane osobno są bowiem wielofunkcyjne, co oznacza, że można je wykorzystać do kilku narzędzi w zależności od potrzeby. Przy wyborze odpowiedniego trzonka należy sprawdzić, jak leży w dłoni, co ułatwi nam pracę z narzędziami, czy ma obłe krawędzie, które przy długotrwałym trzymaniu w ręce nie spowodują bolesnych odcisków oraz jaką mają długość, aby manewrowanie narzędziami było jak najmniej uciążliwe dla naszego kręgosłupa. Dłuższe trzonki pozwalają na lepsze rozłożenie siły, zatem sprawdzą się lepiej przy pracach siekierą czy szpadlem. Krótkie trzonki z kolei są bardziej poręczne, dzięki czemu pomogą Ci w uporaniu się z drobnymi pracami porządkowymi typu cięcie małych kawałków drewna czy prace z motyką przy plewieniu i ukorzenianiu nowych sadzonek.

Postaw na wysoką jakość i wygodę

Trzonki do narzędzi, jakie znajdziesz w naszym sklepie, będą z pewnością trafionym wyborem. Nasz asortyment to produkty z wyższej półki, które odznaczają się dużą trwałością, funkcjonalną konstrukcją oraz wykonaniem z wysokogatunkowych materiałów, które posłużą na długo w przeciwieństwie do ich tańszych odpowiedników. Każdy produkt z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb. W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór trzonków różnego rodzaju, średnicy i kształtu końcówki przeznaczonych do rozmaitych narzędzi używanych w ogrodzie.

Wszystkie nasze trzonki dzięki ich solidnemu wykończeniu są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Pozwala to na bezpieczne i bezproblemowe przechowywanie Twoich narzędzi przez kilka sezonów bez konieczności ich impregnacji czy szukania dla nich osobnego pomieszczenia do przechowywania w okresie, kiedy nie są użytkowane. Są także odporne na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że nawet mniej wprawni lub początkujący ogrodnicy poradzą sobie z ich obsługą. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą na naszej stronie internetowej. Dzięki naszym trzonkom Twoje narzędzia zyskają drugie życie.