rolnik
Porady

Uszkodzony rozrusznik w ciągniku – wymiana czy regeneracja?

Ile kosztują części do ciągników Ursus C-330? Takie pytanie pojawia się bardzo często wśród osób posiadających tego typu sprzęt, zwłaszcza gdy od jakiegoś czasu jego poszczególne części sprawiają problemy. Jednak kiedy chociażby rozrusznik do ciągnika nie chce odpalić, nie musi to od razu oznaczać potrzeby zakupu całkiem nowego urządzenia. Przede wszystkim dlatego, że powodów, dla których nie chce on działać, może być kilka. Jednym z nich nierzadko jest słaby lub niesprawny akumulator. Taki problem można bardzo szybko wyeliminować, ale co jeśli sprawcą całej sytuacji wcale nie są niesprawne baterie? Wiele elementów osprzętu silnika można poddać regeneracji, a więcej informacji na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest rozrusznik i dlaczego jest tak ważny?

Rozrusznik to bardzo proste, wytrzymałe, a do tego niezwykle ważne urządzenie. Jego głównym zadaniem jest uruchomienie silnika, znacznie większego niż ten, którym on sam jest napędzany. To trudna praca, podczas której rozrusznik poddawany jest niejednokrotnie wysokiemu obciążeniu, co może doprowadzić do jego licznych awarii lub problemów z prawidłowym funkcjonowaniem. Jeśli zauważyłeś jakieś niepokojące objawy związane z pracą tego urządzenia lub innych sprzętów z nim powiązanych, zgłoś się do specjalisty. On doradzi Ci, czy konieczna będzie inwestycja w nowy rozrusznik, czy wystarczy znacznie mniej kosztowna regeneracja.

Naprawa rozrusznika szybkoobrotowego, czy kupno nowego?

Odpowiedź na to pytanie wymaga pewnej analizy i ustalenia paru istotnych faktów. Kupowanie nowego urządzenia należy odłożyć w czasie. Na pewno do momentu kiedy sprawdzi się, czy przypadkiem regeneracja rozrusznika, nie będzie wystarczająca i nie rozwiąże wszystkich problemów. Pierwsze, co należy zrobić, to ustalić, czy po regeneracji Twój sprzęt będzie w stanie posłużyć Ci tak długo, jakbyś chciał. Inwestycja w naprawę rozrusznika jest tańsza, a sama usługa łatwo dostępna. Wiele profesjonalnych i wyspecjalizowanych w tym fachu zakładów naprawczych świadczy ją i bez problemu przeprowadza, zarówno diagnozę, jak i regenerację uszkodzonych i niesprawnych części. Ceny usługi są różne w zależności od zakładu, jednak z reguły wahają się w granicach kilkuset złotych. Oczywiście gwarancję powodzenia regeneracji rozrusznika zapewnić mogą tylko profesjonaliści i ich fachowe podejście. To oni wiedzą jak naprawić rozrusznik w ciągniku, jak sprawdzić rozrusznik w ciągniku, a do tego są w stanie wychwycić inne, ewentualne problemy ze sprzętem i szybko je usunąć.

Uszkodzony rozrusznik – co zrobić w takiej sytuacji?

Aktualnie można znaleźć wiele portali społecznościowych, blogów i poradników internetowych, na których zamieszczane są najważniejsze informacje na temat najpopularniejszych modeli ciągników. Można tam znaleźć wiele ważnych i pomocnych wiadomości oraz porad, które zaoszczędzą Ci czas, a także pieniądze w momencie, gdy zmagasz się z problemami związanymi na przykład z pracą rozrusznika. Te urządzenia są proste w budowie i obsłudze, przez co samodzielnie można starać się zdiagnozować większość awarii. Ale oczywiście nie wszystkie czynności można wykonać w domowych warunkach. Profesjonalną pomoc, analizę, wsparcie i naprawę mogą zapewnić tylko specjaliści, którzy dokładnie wiedzą co się dzieje ze sprzętem i jak temu zaradzić. Wymiana rozrusznika na nowy to niejednokrotnie najłatwiejsze rozwiązanie, na które decyduje się spora ilość osób. Niestety oprócz tak sporej popularności, charakteryzuje się również wysoką ceną. Koszty tej usługi sięgają od kilkuset do ponad tysiąca złotych i dlatego istnieje tak ogromna potrzeba poszukiwania innych, o wiele tańszej alternatywy. Jedną z nich jest regeneracja rozrusznika. Ta metoda jest dobra, mniej kosztowna i trwała, ale nie zawsze skuteczna w stosunku do wszystkich urządzeń. Dokonując wyboru pomiędzy zakupem nowego lub używanego rozrusznika oraz jego regeneracją trzeba przemyśleć wszystkie istotne kwestie, a co najważniejsze skonsultować się z fachowcem, który wybierze najlepsze rozwiązanie.