Hobby i czas wolny

Ranking: TOP5 rolek męskich

Popularne głównie wśród dzieci i nastolatków, rolki mogą być świetną propozycją również dla dorosłych. Jazda na rolkach pozwala nie tylko efektywnie spalić dużo kalorii w krótkim czasie i pozbyć się zbędnych kilogramów, ale również wyrzeźbić sylwetkę. Podczas treningu pracuje intensywnie całe ciało, ponieważ angażowane są mięśnie nóg, pośladków i grzbietu, a także mocno pracują mięśnie brzucha, pomagające w utrzymaniu równowagi. Jeśli chodzi o intensywność, jazda na rolkach często porównywana jest do biegania. Jednak w przeciwieństwie do joggingu nie obciąża tak mocno stawów, dlatego jest polecana nawet dla osób borykających się z nadwagą, u których bieganie mogłoby skończyć się kontuzją. 

Jazda na rolkach to wspólna rozrywka dla całej rodziny i sposób na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Jak jednak wybrać model, który posłuży nam przez lata? W dzisiejszym zestawieniu skupimy się na godnych polecenia modelach dla Panów. Jeśli nie wiesz, na jakie rolki się zdecydować, to ranking rolek męskich powinien w tym pomóc. 

Rolki rekreacyjne — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Rolki do jazdy rekreacyjnej cieszą się zdecydowanie największą popularnością wśród użytkowników w każdym wieku. Są idealne dla początkujących i dla osób jeżdżących głównie w terenach miejskich, po równych, płaskich nawierzchniach. Wybierając rolki, powinniśmy się skupić przede wszystkim na rozmiarze i rodzaju kółek oraz łożyskach. U początkujących najlepiej sprawdzi się twardość w zakresie od 72A do 82A. Im kółka są twardsze, tym szybsza jazda i lepsza odporność na ścieranie. Jednocześnie bardziej miękkie kółka zapewnią lepszy komfort jazdy oraz przyczepność. Za prędkość i stabilność jazdy odpowiada także rozmiar kółek. Optymalnym wyborem będzie średnica z zakresu od 74 do 84 mm.

Najlepsze rolki męskie — modele warte uwagi

Idealne rolki powinny być przede wszystkim bardzo wygodne i zapewniać bezproblemową jazdę. Jeśli wciąż nie wiesz, jak wybrać te właściwe, to zestawienie TOP 5 polecanych rolek męskich rozjaśni Twoje wątpliwości.

Miejsce 5: Coolslide Wiwis Black Lime 

Model otwierający nasze zestawienie to dobry przykład, że nawet w niższej półce cenowej znajdą się egzemplarze godne uwagi. Coolslide Wiwis Black Lime to idealne rolki na początek, gdy nie chcesz inwestować i nie masz pewności, czy jazda na rolkach to na pewno Twoja nowa pasja. Rolki Coolslide są trwałe i wygodne, a łożyska ABEC-5 i kółka o rozmiarze 78 mm zapewnią komfort jazdy w miejskich warunkach.

Miejsce 4: Bw 720 marki Blackwheels

Kolejną niskobudżetową propozycją wartą zainteresowania są rolki Bw 720 marki Blackwheels, zwłaszcza jeśli planujemy szybszą, bardziej intensywną jazdę. Aluminiowa płoza i duże kółka o średnicy 84 mm i twardości 82A umożliwiają osiągnięcie większej prędkości, sprawiając zarazem, że rolki są bardziej wytrzymałe nawet przy intensywnym użytkowaniu. Dodatkowo za bezproblemową pracę jazdę odpowiada łożysko ABEC-7. BW 720 oferuje świetny stosunek ceny do jakości.

Miejsce 3: Tempish Ezza Uni 90

Rolki Tempish Ezza Uni 90 to model dedykowany osobom na każdym etapie zaawansowania. Są tak zaprojektowane, by znosić zarówno średnie, jak i duże obciążenia. Dzięki anatomicznym wkładkom oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii jak Hot Press Seamless Cover zadbano o zapewnienie użytkownikowi wygodnej jazdy. Producent zadbał o to, by but był jednocześnie lekki, a zarazem wytrzymały. Kółka o średnicy 90 mm i twardości 85A zostały wyposażone w łożyska ABEC-9, dlatego w miarę rozwijania swoich umiejętności jesteśmy w stanie osiągać znaczne prędkości.

Miejsce 2: Fit 84 Boa

Drugie miejsce w rankingu rolek męskich należy się zasłużenie propozycji producenta K2, czyli rolkom Fit 84 Boa. Ten model wyróżnia się pośród innych tutaj proponowanych rolek męskich oryginalnym sposobem wiązania. Zamiast klasycznego sznurowania zastosowano tutaj wiązanie typu Boa. Przyspiesza to nie tylko wkładanie i zdejmowania buta, ale także ułatwia dopasowanie wiązania już w trakcie jazdy. Zamiast uciążliwego rozsznurowywania jest możliwość sterowania mocowaniem za pomocą pokrętła. Płynność jazdy zapewniają łożyska ABEC-5, płoza z aluminium oraz stabilne kółka 80 mm. By zapewnić rolkarzowi komfort użytkowania, we wnętrzu buta zastosowano wkładkę Softboot. Wysoka jakość wykonania i kółka o twardości 80A sprawią, że rolki posłużą przez dłuższy czas, nawet przy intensywnych treningach. 

Miejsce 1: Rollerblade Rb Cruiser

Zwycięzcą dzisiejszego zestawienia zostaje model Rollerblade Rb Cruiser. Rolki Rollerblade cieszą się zasłużonym uznaniem wśród swoich użytkowników. Ten konkretny model wyróżnia przede wszystkim przemyślana konstrukcja i świetny stosunek ceny do jakości. Zadbano w dużej mierze o komfort podczas jazdy. Specjalne otwory w skorupie zapewniają wentylację stopy podczas intensywnego wysiłku, a oprócz buta wewnętrznego Performance Liner i wkładki Training Footbed zastosowano również amortyzator pod piętą Shock Absorber. Aluminiowa płoza, kółka o średnicy 80 mm i twardości 85A zapewniają optymalną przyczepność i wytrzymałość. Za płynną pracę kółek odpowiadają solidne łożyska SG7. 

Rolki męskie — jakie wybrać?

Wybierając model rolek, który ma nam posłużyć przez lata, warto nie tylko postawić na sprawdzoną jakość od polecanych producentów, ale także na własne oczekiwania i potrzeby: gdzie planujemy jeździć? Czy interesuje nas bardziej rekreacyjna jazda z rodziną, czy wyczynowa jazda z dużą prędkością? Najlepsze rolki męskie znajdziesz z pewnością w asortymencie takich marek jak Rollerblade lub K2. Wielkość i twardość kółek dostosuj do intensywności planowanych treningów.