ciąża
Porady

Jaki biustonosz do karmienia wybrać?

Będąc mamą karmiącą, szczególną uwagę należy poświęcić dobremu, zdrowemu odżywianiu, bowiem od tego zależy prawidłowy rozwój maluszka. To właśnie z mlekiem mamy transportowane są najważniejsze witaminy i minerały oraz odpowiednia ilość dziennego zapotrzebowania na kalorie malca. Karmienie jednak, podczas którego więź dziecka i matki na nowo się łączy, należy do uciążliwych zajęć – częste przeciekanie płynów podczas laktacji oraz bóle pleców i klatki piersiowej, nierzadko doprowadzają młodą rodzicielkę do frustracji. By zadbać o jak największy komfort karmienia i przede wszystkim dobre samopoczucie, należy zainwestować w porządny, dobrej jakości biustonosz do karmienia – produkt, który nie tylko odpowiednio podtrzyma piersi i równomiernie rozłoży ich ciężar, ale zdecydowanie usprawni cały proces karmienia. Z poniższym artykułem dowiesz się, jaki biustonosz do karmienia wybrać i czym kierować się podczas jego zakupu!

Biustonosz do karmienia – jaki wybrać?

Na rynku z biustonoszami dedykowanymi dla matek karmiących, istnieje wiele produktów o różnym kroju i wykonaniu – należą do nich między innymi biustonosze do karmienia usztywniane oraz te bawełniane, sportowe wersje, stanowiące właściwe podtrzymanie w domowych, komfortowych warunkach. Szeroki asortyment bielizny dla kobiet podczas laktacji stanowczo utrudnia właściwy wybór, tym bardziej, jeśli jest się młodą i niedoświadczoną mamą. Na jakie zatem modele się zdecydować?

Dla kobiet ceniących wygodę i komfort, zdecydowanie najwłaściwszym wyborem będzie zainwestowanie w kilka staników podtrzymujących biust, ale nie uciskających go. Mowa tu o biustonoszach sportowych lub tych klasycznych, bawełnianych, lekko podkrojonych. Pierwszy z nich, ze sportową wersją, może być stosowany zarówno w dzień, jak i w nocy, gdyż nie uciska, pozwala skórze oddychać i właściwie podtrzymuje piersi, co zapobiega ich przedwczesnemu opadaniu. Drugi rodzaj komfortowych biustonoszów przeznaczonych do karmienia to ten przeznaczony do codziennych zajęć domowych, czy wyjścia do sklepu – bawełniany o odpowiednim kształcie delikatnie otacza i zabezpiecza piersi, otulając je i zabezpieczając dodatkowo. Może być zakładany również pod bluzkę z delikatnym dekoltem, a dzięki odpinanym wkładkom pozwala na szybkie dostanie się do piersi.

Jaki biustonosz do karmienia wybrać z kolei, jeśli kobieta karmiąca ma zaplanowane ważne uroczystości, jak wesela, komunie albo spotkania biznesowe? Nie należy wówczas ubierać tej sportowej wersji biustonosza, gdyż nie będzie ona dopasowana pod względem wizualnym do eleganckiej małej czarnej, czy innych dopasowanych kreacji. Najlepszym rozwiązaniem wobec tego będzie wybór dopasowanego biustonosza podkreślającego figurę, w odpowiednim kroju i z funkcją ułatwiającą karmienie. Elegancki i odpowiednio skrojony fason stanika pozwoli prawidłowo zebrać piersi i pięknie wymodelować całą sylwetkę, a odpinane miseczki zapewnią wygodne i szybkie karmienie dziecka w każdej sytuacji. To doskonałe połączenie wygody i elegancji. 

Biustonosz do karmienia – jaki rozmiar?

Prócz rodzaju biustonosza, z pewnością dużą wagę należy przywiązać do jego rozmiaru – nie powinno kupować się staników „w ciemno”, gdyż może to skutkować dużym dyskomfortem użytkowania. Jeśli nie zna się swoich wymiarów, których podczas laktacji nie da się dokładnie sprecyzować, zalecane jest wybranie się do brafitterki, która prócz sporządzenia dokładnych wymiarów, dopasuje właściwą miseczkę przystosowaną do zmiany rozmiaru piersi i pomoże znaleźć model, który odciąży plecy. 

Jednak każdy wybór biustonosza do karmienia musi być indywidualną decyzją mamy karmiącej – nie można sugerować się usilnymi radami nawet najlepszej specjalistki. Komfort psychiczny i fizyczny kobiety podczas laktacji jest najważniejszy – to ona bowiem zdecyduje o tym, w jakim modelu czuje się najlepiej i który z nich dostosowany jest do jej indywidualnych preferencji.