wnętrza
Porady

Jak zaprojektować wnętrza pod wynajem? Sprawdź o czym musisz pamiętać!

Rynek nieruchomości jest przepełniony wieloma ofertami dla najemców. By mieszkanie miało duże zainteresowanie musi być jednak odpowiednio urządzone. W ten sposób będziemy mogli liczyć na dużą ilość chętnych, a także uzasadniony będzie nieco wyższy czynsz za najem.

Projektowanie wnętrz pod wynajem

Osoby, które wynajmują mieszkanie szukają takich lokali, które będą urządzone nowocześnie oraz bardzo wygodnie, tak by pomieścić wszystkie najważniejsze ubrania lub sprzęt kuchenny. Liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni, dlatego osoby zajmujące się projektowaniem wnętrz pod wynajem często planują w nich zabudowę. Zabudowana szafa we wnęce na pewno pomieści wiele ubrań, zwłaszcza jeśli będzie posiadała funkcyjne półki i wieszaki. Dobrym pomysłem jest również zagospodarowanie w szafie wysokiej półki, która pomieści mopa, drabinę i deskę do prasowania. Jeśli wynajmujemy mieszkanie czasowo, np. jako wakacyjny apartament dla turystów, to te elementy wyposażenia mogą być stałe. To zwiększy funkcjonalność mieszkania, ale i zachęci do odwiedzin np. rodziny z dziećmi, które potrzebują czasem przeprasować ubrania. 

Centralnym punktem jest duży pokój oraz kuchnia. Wielokrotnie oba te pomieszczenia są ze sobą połączone, co stwarza wrażenie większego metrażu niż w rzeczywistości. W pokoju warto umieścić rozkładaną kanapę na wypadek, gdyby to pomieszczenie miało służyć również jako sypialnia. Aneks kuchenny musi być wyposażony w solidną kuchenkę indukcyjną, kuchenkę mikrofalową oraz piekarnik i zmywarkę. To znacznie uatrakcyjni mieszkanie pod wynajem. Pokój dzienny warto wydzielić od kuchni wyspą, która może służyć również jako mini barek i miejsce, gdzie je się śniadanie. Do wyspy wystarczy dostawić barowe stołki, by zwiększyć ilość miejsc do siedzenia. Jeśli kuchnia jest zbyt mała na wydzielenie wyspy, to rozwiązaniem będzie chowany w ścianie blat, który można wysunąć na czas posiłku. 

Bardzo ważny jest kolor ścian. Projektanci polecają jasne barwy, w razie gdyby najemca chciał przemalować pokoje na inny odcień. Nie warto również inwestować w drogie dekoracje ścienne wykonane np. z cegieł, ponieważ nie każdej osobie podoba się taki styl. Postawmy na ponadczasowe i zawsze modne meble, a także neutralne kolory. Pokoje można ożywić w tani sposób za pomocą narzuty na łóżko lub kolorowymi poduszkami.

Czemu warto zlecić projektowanie wnętrz w Warszawie firmie zewnętrznej?

 

By mieszkanie pod wynajem wyglądało idealnie, warto zaplanować najpierw projektowanie wnętrz. Warszawa, jak i inne duże miasta w Polsce jest trudnym rynkiem dla wynajmujących, ponieważ istnieje duża konkurencja. By mieć większe zyski z najmu warto więc zlecić taką pracę firmom wykonującym projektowanie wnętrz w Warszawie. Projektant ustali nasz budżet, dobierze odpowiednie meble, które będą trwałe, a jednocześnie ergonomiczne oraz sprawi, że mieszkanie wyda się większe niż w rzeczywistości. Podpowie również jakich mieszkań szukają najemcy oraz które elementy mieszkania można poprawić, by wyglądało na bardziej luksusowe i nowocześniejsze.