Ogród i dom

Jak zamontować rolety dzień noc?

Od wielu lat rolety dzień noc cieszą się dużą popularnością. Wynika to m.in. z tego, że są to modele bardzo funkcjonalne. Dodatkowo zawsze pięknie się prezentują, a dzięki temu stanowią element dekoracyjny w pomieszczeniu, w którym są zamontowane. Co ważne, ich montaż nie jest skomplikowany. Wszystko to sprawia, że to właśnie ten model rolet tak często wybierają klienci. Rolety dzień noc dostępne są w trzech wariantach: w kasecie, na żyłce oraz wolnowiszące. Decydując się na zakup któregoś z tych modeli, warto wiedzieć, jak je prawidłowo zamontować.

 

Jak zamontować rolety dzień noc w kasecie?

 

Roletę dzień noc w kasecie zamontować można na dwa sposoby: bezinwazyjny i inwazyjny. W przypadku montażu bezinwazyjnego stosuje się taśmę montażową. Z kolei w przypadku montażu inwazyjnego korzysta się z taśmy i wkrętów. Producenci rolet dzień noc najczęściej oferują swoje produkty w formie złożonej. Dzięki są temu gotowe do zawieszenia na oknie. Montując roletę dzień noc, pamiętać trzeba, aby zawsze robić to krok po kroku zgodnie z instrukcją. Takie podejście do montażu daje pewność, że na pewno zawieszona zostanie ona w sposób prawidłowy. Pierwszy krok to usunięcie osłon bocznych z każdej strony kasety. Następnie zdjąć należy zabezpieczenia w postaci taśmy dwustronnej. Kolejny etap to przymierzenie rolety do okna. Po wybraniu miejsca, w którym ma zostać zamontowana, należy ją docisnąć do skrzydła okiennego.

Jeśli roleta dzień noc montowana jest w sposób inwazyjny, to konieczne będzie wykonanie dodatkowego kroku. Mowa tu o włożeniu wkrętów w otwory w obudowie. Roleta musi być przykręcona do okna przy użyciu śrubokrętu lub wiertarki. Ostatni krok to zamocowanie prowadnic z taśmą dwustronną po obu stronach szyby.

 

Montaż rolety dzień noc z żyłką

 

Jeśli chodzi o montowanie rolet dzień noc z żyłką, w tym przypadku robi się to tylko w sposób bezinwazyjny. Wykorzystać należy taśmę montażową oraz nożyczki. Ten typ rolet zawieszany jest na spinkach mocujących, które połączone muszą być z listwą górną. Żyłkę należy poprowadzić przez otwory, które znajdują się w osłonach bocznych. Montując ten typ rolety, pamiętać trzeba o jej właściwym ustabilizowaniu. Dlatego warto umieścić kawałek taśmy montażowej z tyłu spinek montażowych. Ostatecznie, aby zamocować roletę należy ją dobrze docisnąć i przykleić do skrzydła okiennego. Kolejny krok to przeprowadzenie luźno wiszących żyłek przez otwory w belce. Na koniec należy założyć klipsy mocujące na dolną część ramy skrzydła oraz przeprowadzić i naciągnąć żyłki z obu stron.

 

Montowanie rolety dzień noc wolnowiszącej

 

Roleta dzień noc wolnowisząca musi być przykręcona do ściany nad wnęką okienną lub do sufitu. Aby było to możliwe, konieczne będzie złożenie rolety. W pierwszej kolejności należy ją rozwinąć, a następnie przymierzyć do ściany lub sufitu. W ten sposób znajdzie się najlepsze miejsce do jej powieszenia. Pamiętać przy tym trzeba o prawidłowym wyśrodkowaniu tkaniny oraz o tym, aby dolna belka odciążająca znajdowała się przynajmniej kilka milimetrów nad podłogą bądź parapetem. Prawidłową pozycję rolety najlepiej sprawdzić za pomocą poziomicy. Kiedy wybierze się już miejsce do jej zawieszenia, należy je oznaczyć ołówkiem. Mowa tu o zaznaczeniu punktów, w których roleta ma zostać przykręcona. W tych właśnie punktach należy następnie wywiercić otwory i włożyć w nie kołki rozporowe. Na koniec trzeba przykręcić spinki mocujące do ściany bądź sufitu i przytwierdzić do nich mechanizm rolety.

 

Jak wyregulować rolety dzień noc?

 

Po pewnym czasie użytkowania rolety zauważyć można, że pasy materiału krzywo się układają. W takim przypadku należy ją wyregulować. Regulacja wygląda tak samo, jak jej montaż. Pamiętać jednak, aby roletę regulować zawsze bardzo ostrożnie. W innym wypadku uszkodzić można tkaninę. Systematyczne regulowanie na wpływ nie tylko na poprawę wyglądu rolety, ale również na lepszą funkcjonalność. Kupując model dzień noc, warto zdecydować się na produkt wysokiej jakości. Dzięki temu roleta będzie rozregulowywać się znacznie rzadziej. Istotne jest także to, gdzie się kupuje tego typu akcesoria. Warto wybrać sprawdzony i renomowany sklep jak np. www.as-rolety.pl.