Jak wyczyścić gumowe etui do telefonu?
Telefon, tak samo jak każdy inny przedmiot, należy czasami wyczyścić. Dotyczy to samego telefonu, jak i gumowego etui, gdzie gromadzi się dużo zanieczyszczeń. W tym artykule wytłumaczymy, jak wyczyścić gumowe etui możliwie najskuteczniej.
Jak wyczyścić gumowe etui na telefon?
Uściślając, wnętrze pokrowca najczęściej wykonane jest z silikonu. Sposobów czyszczenia jest dużo, ale może sprawdzić się tradycyjna metoda z wodą i mydłem. Po zakończonym czyszczeniu należy przetrzeć cały pokrowiec za pomocą mokrej szmatki. Następnie trzeba zaczekać aż wyschnie — i gotowe! Pamiętaj, żeby nie kłaść pokrowca z silikonu lub gumy na kaloryfer, ponieważ może ulec uszkodzeniu.
Chcesz, żeby Twoje etui na telefon zawsze wyglądało świetnie? Nigdy nie pozostawiaj go na słońcu i tym samym nie narażaj go na działania wysokich temperatur. To samo dotyczy miejsc wilgotnych. Wszystkie te czynniki mogą doprowadzić do rozklejenia się etui.
Jak wyczyścić gumowe etui do telefonu?
Gumowe etui do telefonu świetnie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pamiętajmy jednak, że jest dość podatne na zabrudzenia. Dotyczy to przede wszystkim etui przezroczystego oraz w jasnych barwach. Dobrze jest więc znaleźć dobry sposób na dokładne wyczyszczenie.
Weźmy pod uwagę, że poszczególne modele gumowego etui mogą różnić się od siebie pod względem jakości. Na rynku występuje ogromna ilość produktów z gumy. Tym samym można spotkać takie o różnej stylistyce i wytrzymałości. Każdy z nich może mieć różną odporność na skrajne temperatury i wszelkie czynniki zewnętrzne. Z tego powodu, zanim jeszcze przystąpisz do procesu czyszczenia etui, zastanów się nad tym, z jakiej konkretnie gumy został wykonany używany przez Ciebie produkt.
W przypadku telefonów komórkowych najlepiej sprawdzającym się rodzajem etui jest to silikonowe. Wysoce prawdopodobne więc, że właśnie takie jest Twoje. Silikon jest materiałem elastycznym i niezwykle odpornym na uszkodzenia. Niestraszna mu też wysoka temperatura, dlatego może wytrzymać naprawdę wiele. Jego zaletą jest fakt, że nie deformuje się podczas upałów oraz nie ma nieprzyjemnego zapachu, jak część podobnych mu zamienników. Ten rodzaj tworzywa umożliwia też czyszczenie przy użyciu mocniejszych środków czystości. Tym samym jest niskie ryzyko uszkodzenia przez zbyt agresywne czyszczenie.
Jak wyczyścić gumowe etui — środki czystości
Substancją, która bardzo dobrze sprawdza się w przypadku czyszczenia etui z silikonu, jest alkohol izopropylowy. Warto go użyć, ponieważ może pomóc usunąć nawet te wyjątkowo uciążliwe zabrudzenia. Doskonale radzi sobie ze śladami po długopisach i markerach, co może być trudne dla łagodniejszych środków czyszczących. Jeśli zabrudzenia nie są tak silne, powinna wystarczyć miska z wodą, miękka gąbka i mydło ekologiczne. Po myciu warto wytrzeć etui papierowym ręcznikiem lub ścierką. Pamiętaj jednak, że nie powinna być chropowata.
Nie ma konieczności sięgania po silne środki, jeśli do czynienia ma się tylko z kurzem. Często wystarczy wilgotna szmatka lub nawet ściereczka do czyszczenia okularów. Jednak w sytuacji, gdy zabrudzenia są uciążliwe, jedynym rozwiązaniem będzie alkohol. Jeśli nie masz go w zasięgu ręki, sprawdzić się może również zmywacz do paznokci bez acetonu, ale pamiętaj, że nie zawsze poradzi sobie z zabrudzeniami. Nie zapominaj o tym, że silikonu nie powinno się nigdy czyścić substancjami, które w swoim składzie mają amoniak. To samo dotyczy oczywiście wszelkich rozpuszczalników. Trzeba wyczyścić wszystko przy pomocy gąbki zwilżonej konkretną substancją czyszczącą, aby dokładnie umyć nią pokrowiec.
Silikon to materiał, o który należy regularnie dbać i go czyścić. Jeśli o tym zapomnisz, to powstałe zabrudzenia mogą zmienić się w niemożliwe do usunięcia. W przypadku żółknięcia jasnych pokrowców silikonowych pamiętaj, że jest to spowodowane tłuszczem i oddziaływaniem promieni słonecznych. Niestety, nie da się tego usunąć ze względu na fakt, iż jest to naturalny proces.