Doradca kredytowy – czy warto skorzystać z usług?
Wiele realizowanych przez nas celów, na różnych etapach życia, wymaga odpowiedniego finansowania. Powodów, dla których zaciągamy kredyty jest mnóstwo – zakup wymarzonej nieruchomości, zakup elektroniki lub spłata innych zobowiązań, często również firmowych. Aby móc uzyskać kredyt na najlepszych warunkach, warto podjąć współpracę z osobą, która na co dzień zajmuje się doradztwem kredytowym. Czy warto korzystać z doradcy kredytowego?
Dlaczego warto skorzystać z doradcy kredytowego?
Usługi pośredników kredytowych z roku na rok są coraz popularniejsze. Wynika to z tego, że z perspektywy klienta są dużo bardziej opłacalne, niż gdyby samodzielnie miał załatwiać formalności w kilku bankach. Jeśli więc zastanawiasz się, czy warto brać doradcę kredytowego, nie powinieneś się dłużej zastanawiać. Przede wszystkim na wstępie należy zaznaczyć, że doradca kredytowy jest dla klienta. Jego głównym zadaniem jest pomoc w wyborze i uzyskaniu takiego kredytu, który będzie najkorzystniejszą opcją dla klienta. Wiele osób myśli, że usługi takich osób są płatne, np. wiążą się z prowizją. Jest to błędne przekonanie – doradca kredytowy nie pobiera od klienta za swoje usługi żadnych pieniędzy, a swoje wynagrodzenie otrzymuje od banku dopiero po podpisaniu umowy kredytowej. Co ważne, klient nie ponosi też żadnych ukrytych kosztów z tego tytułu. Oferta, którą na spotkaniu przedstawia doradca kredytowy, nie różni się niczym od tej, którą klient uzyskałby, wybierając się do placówki bankowej. Nie może ona mieć ani lepszych, ani gorszych warunków. Doradców kredytowych wyróżnia również to, że posiadają oni w swojej ofercie wszystkie banki. Jest to dla klienta ogromnym ułatwieniem, bo w jednym miejscu i na jednym spotkaniu może zapoznać się z ofertą wielu instytucji i wybrać te, które są dla niego najlepsze i w których chciałby wnioskować o kredyt. Na jednym spotkaniu będziesz mógł złożyć wnioski do kilku banków, dzięki czemu zaoszczędzisz bardzo dużo czasu, który wykorzystałbyś na spotkania w bankach. W wielu przypadkach i dla wielu osób uzyskanie kredytu i związany z tym proces może być ciężki i niezrozumiały. Właśnie w takich sytuacjach współpraca z doradcą kredytowym jest nieoceniona. Taka osoba, oprócz pomocy w wyborze banków, dokładnie omówi też ofertę każdego z nich, wytłumaczy, jak wygląda cały proces, jakie dokumenty będą potrzebne, aby móc złożyć wnioski do banków, a także wytłumaczy terminy związane z kredytem, jak np. oprocentowanie, marża czy prowizja. Doświadczony doradca podpowie też, jakie wymagania mogą stawiać banki i do których z nich w ogóle warto wysyłać dokumenty. Doradca kredytowy czuwa nad całym procesem. Zadba o to, aby klient skompletował wszystkie wymagane dokumenty, np. wyciągi z kont czy zaświadczenia od pracodawców. W przypadku jakichkolwiek informacji z banku np. o brakach w dokumentach, jego obowiązkiem jest jak najszybsza reakcja i informowanie klienta na bieżąco, jak wygląda sytuacja. W uzyskaniu jakiego kredytu może pomóc Ci doradca? Przede wszystkim hipotecznego, gotówkowego, ale również kredytu firmowego. Jeśli szukasz dobrego eksperta, sprawdź ofertę https://www.kancelariakredytowa.biz/kredyt-dla-firm-gliwice/.
Kto i kiedy powinien skorzystać z usług doradcy kredytowego?
Dobry doradca kredytowy, czy warto skorzystać z jego pomocy i kiedy najlepiej umówić się na spotkanie? Warto to zrobić już na etapie badania swojej zdolności kredytowej. Doradca może bez problemu zrobić to przez telefon czy na spotkaniu online. Kto powinien zdecydować się na współpracę z doradcą? Skorzysta z tego każdy, kto chce, aby nad bezpieczeństwem całego procesu czuwała doświadczona osoba, posiadająca odpowiednią wiedzę. Usługi doradców cenią sobie również osoby, które na co dzień nie mają czasu, aby umawiać się na spotkania w godzinach pracy banków. Doradcy kredytowi w tej kwestii są elastyczni, mogą spotkać się z klientem o dogodnej dla niego porze, np. wieczorem czy rano. Ekspert kredytowy zadba o kompleksową obsługę i sprawi, że cały proces starania się o kredyt przebiegnie prosto i przyjemnie.