seo
Porady

Czy pozycjonowanie stron jest trudne?

Obecnie działania marketingowe mocno skupiają się na kanałach komunikacji, jakie umożliwia w ogóle sieć, czy poszczególne platformy, czy media społecznościowe. Wynika to z dwóch faktów: ogromnej liczby użytkowników, co przekłada się na możliwość dotarcia do szerszej grupy odbiorców oraz nowoczesnych narzędzi, które pozwalają na prowadzenie kampanii marketingowych. Widać to chociażby na przykładzie nowoczesnych social media, które pozwalają na płatne promocje. To dobry sposób na to, by zwiększyć zasięgi danego postu, czy fanpage’a. W dalszym jednak ciągu jedną z kwestii kluczowych dla marketingu w sieci jest SEO. Na czym polega?

SEO – co to takiego?

Skrót SEO pochodzi z języka angielskiego i oznacza Search Engine Optimization. Innymi słowy, jes to optymalizacja strony internetowej pod kątem algorytmu wyszukiwarki Google. Dlaczego to właśnie motor Google jest obecnie głównym elementem, pod kątem którego należy przeprowadzić optymalizację? Ponieważ jest to najbardziej spopularyzowana przeglądarka internetowa, z której korzysta spora część użytkowników internetu, zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak też mobilnych. 

W jakim celu przeprowadza się optymalizację strony?

Wszelkie kanały komunikacji, jak social media, czy innego typu platformy są taka naprawdę wsparcie dla elementu głównego – strony internetowej. Niezależnie od tego, czy firma świadczy usługi, czy zajmuje się sektorem handlowym, strona internetowa to podstawowe narzędzie promocyjne. Dzisiaj jest równie ważna, jeśli nie ważniejsza, jak niegdyś odpowiednia lokalizacja budynku firmowe. W pewnym sensie, to właśnie o lokalizację witryny w sieci chodzi najbardziej. A dokładniej – o miejsce na liście wyników. Dlatego wiele osób chce wiedzieć, czy pozycjonowanie stron www jest trudne.

Algorytm Google a lista wyników

Na podstawie frazy, którą użytkownik wpisuje w wyszukiwarce Google, algorytm tworzy listę wyników, które uznaje za najbardziej wartościowe dla użytkownika. Nieustannie trwają prace nad algorytmem w celu polepszenia sposobu jego działania. Wszystko sprowadza się do tego, by użytkownik otrzymał jak najbardziej wartościowe treści, nie tylko pod względem merytorycznym, ale chociażby wizualnym, które będą w precyzyjny sposób odpowiadać hasłu w wyszukiwarce.

Samodzielne pozycjonowanie strony

Wiele osób zastanawia się, czy czy pozycjonowanie stron jest trudne. To zależy, kogo spytać o pozycjonowanie. Wszystko dlatego, iż dla osoby, która nie posiada doświadczenia w tym temacie, pozycjonowanie może być równie trudne, co niemalże niezrozumiałe. Natomiast dla agencji, które świadczą tego rodzaju usługi, z pewnością szereg czynności przychodzi łatwo, z uwagi na szeroką wiedzę. Agencje zdają sobie jednak sprawę, że jest to proces złożony i wielotorowy.

Działania off-site i on-side

Jednym z procesów pozycjonowania stron są działania on-side oraz off-side. Dlatego pozycjonowanie stron WWW w Chorzowie opiera się na działaniu przynajmniej kilku specjalistów. Wszystko dlatego, iż niejednokrotnie za optymalizację strony odpowiada zwiększenie jakości samych treści I nie chodzi już tylko i wyłącznie o odpowiednią ilość słów kluczowych, ale również o samą merytorykę, jak też atrakcyjność wizualną tekstu, czyli jego urozmaicenie, które można osiągnąć poprzez wykorzystanie nagłówków, pogrubień.

Czy pozycjonowanie stron jest trudne, gdy przeprowadza się działania off-side? Sporo zależy od odpowiedniej strategii. Działania off-side to przede wszystkim wszelkie czynności, które mają zwiększyć widoczność strony dla algorytmu, podejmowane są jednak poza samą witryną. Szeroko omawia się obecnie rolę link buildiingu w pozycjonowaniu stron, czyli tworzenia odnośników do strony docelowej na portalach zewnętrznych.

Czy warto zlecić pozycjonowanie strony?

Z uwagi, iż działanie to obejmuje szereg obszarów, wymaga stworzenia odpowiedniej strategii, jak też wymaga doświadczenia, najlepsze wynika osiąga się w momencie, gdy zadanie to realizują specjaliści. Na pierwsze wyniki najczęściej należy poczekać około 3 miesiące, jednak jest to początkowy i naturalny etap dla tego rodzaju działań.