kolacja
Porady

Jakie wino wybrać na romantyczną kolację?

Wino to alkohol, który nieodłącznie kojarzy się w naszej kulturze z romantyczną kolacją. Jednocześnie, przy odrobinie wiedzy możemy doskonale wydobyć z jego pomocą smak przygotowanych potraw, a tym samym zaimponować naszej drugiej połówce. Na szczęście niezależnie od tego, jakiego typu wybierzemy wino, Warszawa to miasto, w którym nie będziemy mieli żadnego problemu z zakupem dobrej jakości trunku. Jakie wino sprawdzi się zatem na romantycznej kolacji?

Jak dobrze wybrać wino? Warszawa

Z romantyczną kolacją we dwoje najczęściej kojarzy nam się intensywnie czerwone wino. Warto jednak wiedzieć, że niekiedy może się zdarzyć, że nawet świetnej jakości trunek będzie źle smakował w towarzystwie określonych dań. Na przykład czerwone, wytrawne wino może stać się jeszcze bardziej gorzkie, jeśli podamy je w towarzystwie słodkiego deseru. Z tego powodu przed romantyczną kolacją warto poznać podstawowe zasady doboru wina. Warszawa z pewnością umożliwi nam zakup odpowiedniego rodzaju.

Do czego pasuje czerwone wino? Warszawa

Czerwone wino będzie dobrze się komponować z czerwonym mięsem, ostrymi potrawami z drobiu, a także daniami z dużą ilością pomidorów. Trunek ten zasadniczo warto łączyć z potrawami, które są dobrze doprawione, ciężkie i tłuste. Co ważne, należy go podać w temperaturze pokojowej. Jeśli chcemy zakupić takie wino, Warszawa to miasto, gdzie znajdziemy niejeden sklep, w którym otrzymamy fachową pomoc przy doborze.

Kiedy wybrać różowe wino? Warszawa

Wiele osób przy komponowaniu romantycznego menu pomija różowe wino. Warszawa, w której znajdziemy szeroki wybór tego rodzaju trunku, udowadnia nam, że to błąd. Wina różowe doskonale komponują się z lekkimi daniami – na przykład sałatkami czy owocami morza i rybami. Wersje słodkie z powodzeniem możemy również podać w towarzystwie deserów i owoców, a same w sobie sprawdzą się zwłaszcza w środku upalnego lata.

Z czym pić białe wino? Warszawa

Białe wino w Warszawie w wielu restauracjach podawane jest do zimnych przekąsek, w tym do wielu rodzajów serów i wędlin. Bez obaw możemy je również podać razem z potrawami z drobiu oraz tymi z dodatkiem grzybów. Zarówno różowe, jak i białe wino należy przed podaniem schłodzić – w zależności od rodzaju będzie to temperatura z przedziału od 10 do 15 stopni. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się pełnią ich aromatu i smaku.

Kiedy podawać musujące wino? Warszawa

Jeżeli nie chcemy trudzić się przy odpowiednim doborze wina do potrawy, najbezpieczniej będzie postawić na wersję musującą dobrej jakości. Na romantycznej kolacji taki trunek doskonale sprawdzi się w roli aperitifu, podkreśli smak przystawek, a także świetnie skomponuje się z owocami morza i delikatnym mięsem. Tak naprawdę do niemal wszystkiego można podać musujące wino. Warszawa i jej dobrze zaopatrzone sklepy pomogą nam wybrać trunek wysokiej jakości. Niezależnie od rodzaju wina pamiętajmy, aby sprawdzić, czy na etykiecie znajduje się informacja, że zostało ono rozlane już w winnicy. Ma to ogromny wpływ na jego smak i aromat, a przez to również na samą jakość.