laptop
Porady

Co to jest Dynamics 365 i do czego służy?

Relacje z klientem i możliwość dogodnego kontaktu są podstawą każdego udanego biznesu. W dzisiejszym świecie elektroniczna komunikacja jest główną formą, która jest wykorzystywana na porządku dziennym. Komunikatory często już nie wystarczają. Ważne jest posiadanie kompleksowego systemu, który będzie sprawnie radził sobie z całym procesem. Dynamics 365 to rozwiązanie, którego poszukuje wiele osób, nawet o tym nie wiedząc.

Czym jest Dynamics 365?

Oprogramowanie Dynamics 365 jest swoistym połączeniem wszystkiego tego, co najlepsze w elementach CRM i ERP.  Pierwsze z tych określeń odnosi się do zestawów narzędzi, dzięki którym dużo łatwiej o zarządzanie komunikacji z klientami. Nowoczesne systemy CRM pozwalają na budowanie zaufania i lojalności do firmy, a wszystko to dzięki inkorporacji większej ilości informacji w gospodarowanie biznesem. Dla przykładu – osoby często korzystające z danej usługi będą od razu zauważone, a przez to będą mogły zostać docenione. W ten sposób klient jest lepiej rozumiany, a jego potrzeby mogą zostać dokładniej spełnione. 

Jeśli chodzi o ERP, to określenie to pochodzi z języka angielskiego (Enterprise Resource Planning), a oznacza możliwość organizacji samego przedsiębiorstwa. W pewien sposób łączy w sobie CRM, dodając jednak do niego obszary produkcji, logistyki, magazynów, jak i finansów i księgowości. Takie rozwiązanie sprawia, że każda osoba pracująca w firmie może korzystać z tego samego oprogramowania, co wielce ułatwia komunikację. 

Tak więc – co to jest Microsoft Dynamics 365? To nic innego, jak sprawne zintegrowanie obu tych systemów, które pomaga w zarządzaniu firmą.

W czym pomaga Dynamics 365?

Wiedząc już, czym jest sam system, warto dowiedzieć się, w jaki sposób pomaga firmom. Przede wszystkim trzeba zauważyć, że wprowadzenie wszystkich danych firmy do jednego systemu to komunikacyjne ułatwienie. Rezultatem tego jest łatwość w gromadzeniu danych z przeróżnych obszarów działania, co jest kluczowe do podejmowania złożonych decyzji dotyczących całego biznesu.

Drugą korzyścią jest przede wszystkim elastyczność. Nie można dostosować się do wymagań klientów i rynku biznesowego, jeśli nie posiadamy odpowiedniego złoża informacji o własnej firmie. Sprawne rozmieszczenie wszystkiego w jednym systemie sprawia, że zmiany działania są dużo łatwiejsze i podejmowane z większą precyzją. Błędy są dużo mniej prawdopodobne.

Sprawniejsza komunikacja łączy się z lepszą produktywnością pracowników, którzy wcale nie będą jednak musieli pracować więcej. Jest to sposób na otrzymanie wysokich wyników przy redukcji wkładanego wysiłku.

Jakie programy wchodzą w skład Dynamics 365?

Microsoft Dynamics 365 to w pewnym sensie rodzina programów, które ze sobą ściśle współpracują. Warto dowiedzieć się, co robią poszczególne z nich, aby uzmysłowić sobie ich funkcjonalność.

Co wchodzi w skład Dynamics 365?

  • Sales – jak sama nazwa wskazuje, jest to system, który pomoże w sprawnym zwiększeniu sprawności i ilości sprzedaży. Jest on możliwy do wykorzystywania nawet z innymi systemami ERP.
  • Retail – polega na zarządzaniu handlem detalicznym, umożliwiając połączenie każdego kanału handlu z innym, usprawniając cały proces.
  • Customer Service – odpowiednie zadbanie o klienta jest podstawą, a z tą częścią systemu cały proces przebiegnie sprawniej.
  • Finance and Operations – to część, która często zawiera inne aspekty składu Dynamics 365, łącząc w sobie usprawnienia finansów, produkcji, jak i handlu.

Wszystko to wieńczy również część Talent, odpowiedzialny za zarządzanie zasobami ludzkimi. Niezależnie jednak od tego, czego potrzebujemy, warto otrzymać odpowiednie wprowadzenie do systemu, które zapewni doświadczona firma. Tutaj warto spojrzeć na koncern Inlogica (https://inlogica.com/), który nie tylko sprawnie opowie o całym systemie, ale również zajmie się jego wprowadzeniem na każdym kroku. To idealny sposób na wdrożenie opcji CRM i ERP do biznesu. Wszystko przebiega przy pomocy specjalistów, przez co można mieć pewność, że proces przejdzie szybko i sprawnie.