cellulit
Porady

Masażer antycellulitowy – jaki wybrać i jak używać?

Cellulit to zmartwienie wielu kobiet, niezależnie od wieku. Są to zmiany występujące na powierzchni skóry, objawiające się różnymi zagłębieniami oraz guzkami, które wyglądają nieestetycznie. Dla wielu pań to duży problem, który jest nieraz przyczyną kompleksów i wstydu. Można próbować jednak walczyć z tak zwaną pomarańczową skórką. Dobrym sposobem z pewnością będzie zmiana nawyków żywieniowych. Wprowadzenie do swojej diety warzyw i owoców oraz spożywanie produktów bogatych w błonnik sprzyja zapobieganiu cellulitowi. Eliminacja fast foodów, smażonych i tłustych potraw oraz rozpoczęcie regularnej aktywności fizycznej (jazda na rowerze, pływanie, pilates), będzie kolejnym elementem w walce o jędrne ciało. Poza tymi metodami dostępne są produkty wspomagające tą często nierówną walkę. Masażer antycellulitowy to produkt, który ma za zadanie wspomóc kobiety w walce z cellulitem, by przyniosła szybsze efekty.

Masażer antycellulitowy – jaki wybrać?

Masażery antycellulitowe mają za zadanie poprzez odpowiedni nacisk na skórę wpływać na rozpad komórek tłuszczowych, które tworzą nieestetyczne nierówności na skórze. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, służących do walki z cellulitem. Różnią się od siebie szybkością dawania oczekiwanych efektów oraz techniką stosowania. Można wyróżnić różne rodzaje masażerów.

Masażer antycellulitowy ręczny

To urządzenie o prostej konstrukcji, zwykle wykonane z plastiku lub drewna. Posiada głowicę z wypustkami, które mają za zadanie masować skórę i rozbijać grudki tłuszczu. Niewątpliwą zaletą jest cena – ten produkt można kupić już za kilka złotych.

Elektryczny masażer antycellulitowy

To urządzenie zwykle posiada kilka końcówek, które można dobierać według własnych potrzeb oraz indywidualnych preferencji. Elektryczne masażery są zwykle proste w obsłudze, dlatego nawet osoby początkujące nie mają problemu z ich prawidłowym użytkowaniem. Poza działaniem antycellulitowym ten produkt potrafi również odpowiednio pobudzić krążenie krwi, dzięki czemu oczyszcza tkankę z toksyn. Zaletą tego sprzętu jest fakt, że pierwsze efekty jego pracy można zauważyć już po kilku użyciach. Cena elektrycznego masażera jest jednak wyższa niż manualnego – może to być koszt nawet kilkuset złotych.

Ultradźwiękowy masażer antycellulitowy

To urządzenie ma zapewniać dużo lepsze rezultaty niż klasyczne masażery. Kluczowe tutaj jest wykorzystanie ultradźwięków – pozwala to na wpływanie na wszystkie warstwy skóry i skuteczniejsze rozbijanie grudek cellulitu. Pierwsze efekty można zauważyć zwykle już po dwóch tygodniach stosowania. Cena produktu jest zbliżona do masażera elektrycznego – może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Próżniowy masażer antycellulitowy

Poza klasycznym działaniem, którego oczekuje się od tego typu sprzętu, próżniowy masażer stymuluje układ immunologiczny organizmu. To urządzenie oddziałuje na głębokie warstwy skóry, dzięki czemu zapewnia szybkie efekty. Nie można jednak używać go codziennie oraz trzeba odpowiednio dobrać intensywność pracy. To urządzenie działa poprzez zasysanie skóry, a jego zbyt częste użytkowanie spowodowałoby ból oraz pękanie naczynek. Cena produktu może sięgać kilkuset złotych.

Masażer antycellulitowy – jak używać?

Każdy masażer lub produkt do wykonywania masażu antycellulitowego posiada tę samą zasadę użytkowania. Masaż należy wykonywać zawsze w kierunku serca, czyli od dołu do góry. Nogi masujemy od kostek w górę, kolejno łydki, uda i pośladki. Wykonując masaż brzucha, należy stosować okrężne ruchy, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Czas trwania masażu jest uzależniony od tego, na jakim etapie jest osoba masująca – czy jest początkująca czy już długo używa masażera. Drugim aspektem jest to, jaki rodzaj masażera jest stosowany. Na początku warto nie przesadzać z czasem masowania – trzeba obserwować, jak skóra reaguje na masaż.

Jaki masażer antycellulitowy kupić? Jeśli jest się osobą początkującą, warto wybrać tańszy produkt i przetestować, jak sprawdzi się przy używaniu przez np. miesiąc. Jeśli efekty będą zadowalające, można zdecydować się na zakup bardziej profesjonalnego produktu, pamiętając o tym, aby zawsze reagować na potrzeby swojego ciała.