stomatolog
Porady

Czym charakteryzuje się dobry stomatolog?

Piękny i zdrowy uśmiech dodaje uroku i pewności siebie każdemu. Co do tego nie ma wątpliwości. Aby móc się nim cieszyć, konieczne jest systematyczne dbanie o stan uzębienia, które polega między innymi na wizytach u dentysty. Bardzo ważne jest to, aby korzystać z usług właściwego lekarza. Jeśli interesuje Cię dobry stomatolog, Poznań jest miastem, w którym znajdziesz wielu z nich. Po czym rozpoznać i jak trafić na właściwego specjalistę?

Dobrze wyposażony gabinet oraz bezpieczeństwo i higiena pracy

Godny zaufania stomatolog powinien mieć dostępne na wyciągnięcie ręki wszystko to, co jest mu potrzebne do realizowania zawodowych obowiązków. Gabinet musi być wyposażony w cały niezbędny sprzęt, który jest w pełni funkcjonalny i zapewnia pacjentom komfort. Nie może również zabraknąć leków i materiałów jak choćby gazy opatrunkowej. W placówce bezwzględnie muszą być przestrzegane zasady higieny i bezpieczeństwa pracy. Dentysta powinien nosić maseczkę chirurgiczną oraz jednorazowe rękawiczki, w obiekcie nie mogą też znajdować się zanieczyszczenia. Dezynfekcja to prawdziwa podstawa.

Wiedza, doświadczenie i empatia

Dobry stomatolog w Poznaniu posiada stosowne wykształcenie i kompleksową wiedzę, którą potrafi stosować w praktyce. Dzięki temu będzie w stanie poradzić sobie nawet z wyjątkowo złożonymi i wymagającymi problemami, z którymi przyjdą do niego chorzy. Im większe ma doświadczenie, tym lepiej. Cechuje go precyzja, cierpliwość, umiejętność działania pod presją oraz zachowywania zimnej krwi. Dokonuje trzeźwej oceny sytuacji niezależnie od okoliczności i kieruje się przede wszystkim empatią. Trudno bowiem wyobrazić sobie to, że darzymy zaufaniem dentystę, który odmawia udzielenia nam pomocy w chwili, gdy dokucza nam wyjątkowo uciążliwy ból zęba.

Bardzo istotne jest również to, aby specjalista potrafił nawiązywać kontakt z pacjentami. Szczegółowe tłumaczenie procedur medycznych, drobny żart czy anegdota – to sprawdzony sposób na to, aby zniknął stres i strach. Tutaj trzeba wspomnieć o kolejnej zalecie, jaką jest indywidualne podejście do każdego, kto siada na fotelu w gabinecie po to, żeby zatroszczyć się o swoje uzębienie. Odgrywa to ogromną rolę zwłaszcza w przypadku dzieci. Gdy jest nam potrzebny dobry stomatolog, Poznań stanowi właściwy kierunek. Znaleźć tam można sporo klinik, w których przyjmuje personel specjalnie przeszkolony do pracy z najmłodszymi.

Uczciwość i budowanie partnerskiej relacji

Warty polecenia dentysta zawsze będzie dokładnie omawiał z pacjentem proponowane metody leczenia, zanim zacznie cokolwiek robić. Poinformuje o cenach, będzie również otwarty na sugestie i nie będzie próbował narzucać swojego zdania. Nie zabraknie mu uporu i konsekwencji w działaniach, tak potrzebnych podczas diagnostyki, a my będziemy mieli poczucie tego, że możemy na niego liczyć. Nie trzeba chyba mówić, że stomatolog, który wielokrotnie przesuwa lub odwołuje wizyty, niewłaściwie wykonuje swoje obowiązki, przez co mamy problemy choćby z wypadającymi plombami czy zauważalnie zawyża koszty swoich usług, nie będzie odpowiednim wyborem.