Styl życia

Jakie obrączki ślubne wybrać Wskazówki dla pary młodej?

Podczas planowania ślubu nie można zapomnieć o obrączkach. Ten niezwykle ważny symbol miłości i wierności powinien zostać z nami na zawsze i towarzyszyć na co dzień, niezależnie od okazji. Właśnie dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby wybrany przez nas komplet obrączek był nie tylko piękny, ale także dobrany do naszych potrzeb i gustu. Podpowiadamy, jakie obrączki ślubne wybrać. 

Obrączki ślubne – na jaki metal warto się zdecydować? 

Podczas dokonywania zakupów pary młode najczęściej decydują się na klasyczne złote obrączki. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wybór jest o wiele szerszy, a na rynku znajdują się obrączki ślubne wykonane z różnych materiałów. Coraz popularniejsze stają się obrączki platynowe. Materiał ten jest wprawdzie sporo droższy od złota, jednak jest również o wiele mocniejszy. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się także obrączki wykonane z hipoalergicznego palladu. Wyróżnia się one szarobiałą barwą, która przypomina nieco białe złoto palladowe. Coraz większym uznaniem cieszy się także tytan – jest on najmniej alergicznym z dostępnych materiałów, a ponadto charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. 

Warto pamiętać, aby ostrożnie podchodzić do ewentualnego zakupu obrączek ze srebra. Metal ten charakteryzuje się niższą trwałością, a poza tym jest miększy niż złoto. Właśnie dlatego w formie obrączek ślubnych zdecydowanie się nie sprawdza. 

Obrączki ślubne – postaw na odpowiednią kolorystykę

Bardzo ważną kwestią jest także kolor obrączek ślubnych. Wachlarz barw może znacznie się od siebie różnić ze względu na rodzaj zastosowanego materiału. Najczęściej pojawiające się barwy to:

  • żółty,
  • biały,
  • różowy lub czerwony.

Jeżeli mamy do czynienia z obrączkami, które są żółte, świadczy to o tym, że  w złocie przeważa ilość srebra. Różowy kolor obrączek zawdzięczamy dużej ilości miedzi, natomiast w białych obrączkach znajdziemy platynę, pallad i srebro. 

Bardzo popularne są obrączki z białego złota, które na początku posiadają białą barwę wpadającą lekko w żółty. Warto wiedzieć, że, aby złoto osiągnęło białą barwę, musimy zastosować w nim dodatek innych materiałów – najczęściej jest to nikiel lub pallad. Ten ostatni daje najczystszy odcień bieli. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zastosowanie palladu w stopach złota jest jednym z najdroższych rozwiązań. Wybór obrączek ślubnych tylko z pozoru jest prosty i nieskomplikowany. Wiele zależy od naszego indywidualnego gustu, tego, jakim budżetem dysponujemy oraz jakie kolory obrączek najbardziej nam odpowiadają. Obecnie istnieje możliwość wybrania dokładnie takich zestawów, jakie są najbliższe naszym gustom. Dzięki zastosowaniu różnych stopów metali możemy osiągnąć bardzo piękny efekt kolorystyczny. Niezależnie od tego, czy wybierzemy obrączki z białego złota, czy obrączki z żółtego złota, musimy mieć pewność, że zostaną one dokładnie wkomponowane zarówno w charakter uroczystości. Ostatecznie mają zostać z nami przez resztę życia i stanowić przypomnienie niezwykle ważnego wydarzenia.