fotograf
Porady

Jak znaleźć dobrego fotografa na wesele?

Organizując swoje wesele chcemy mieć wszystkie szczegóły dopięte na ostatni guzik. Bardzo ważną kwestią, nad którą trzeba się dokładnie zastanowić jest to, jaki fotograf ma wykonać zdjęcia na jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Jego wybór nie jest łatwy, ponieważ chcemy mieć wykonane odpowiednie zdjęcia przez profesjonalistę. Warto nieraz go poprosić o przykłady jakichś zdjęć przez niego wykonanych, aby zobaczyć, czy styl ich robienia przez niego po prostu nam odpowiada. 

W jaki sposób wybrać odpowiedniego fotografa na swoje wesele?

Bardzo często znajomi lub ktoś z rodziny mógł mieć niedawno wesele i wtedy można zastanowić się nad zatrudnieniem fotografa, który u nich pracował na weselu. Można wtedy zobaczyć jego efekty pracy w postaci zdjęć wykonanych na imprezie, którą organizowaliśmy. Nieraz go szukając warto sobie przypomnieć, czy ktoś nam nie mówił, że zna osobę, która wykonuje naprawdę bardzo ładne zdjęcia.

Wiadomo, że fotograf na wesele w Gdyni na pewno się znajdzie, ale zależy nam na tym, aby te fotografie były wykonane w odpowiedni sposób. Interesuje nas też to, aby fotograf miał jakiś fajny pomysł na sesję ślubną, która upamiętni ten dzień. Niektóre osoby zajmujące się tą profesją mają jakieś ciekawe miejsca, gdzie można wykonać fotografie blisko łona natury. Można oczywiście znaleźć taką osobę poprzez wpisanie w wyszukiwarkę frazy fotograf Gdynia i wyskoczą ludzie robiący zdjęcia na takich wydarzeniach, którzy pracują w tym mieście, ale również też okolicznych miejscowościach. Warto poprosić wtedy o przykład jakiś wykonanych zdjęć przez fotografa i zobaczyć, czy podoba nam się jego estetyka, którą operuje na fotografiach. Należy również dokładnie dopytać, czy w podanym terminie taka osoba nie pracuje na jakimś innym przyjęciu. Dobrym pomysłem jest zarezerwowanie fotografa o wiele wcześniej przed imprezą, aby nie szukać go na ostatnią chwilę.

Jakie cechy powinien mieć dobry fotograf, który wykonuje zdjęcia na weselach?

Wiadomo, że taka osoba powinna umieć słuchać klientów i wdrażać w życie prośby państwa młodych, bo to przecież ich najważniejszy dzień. Człowiek będący fotografem powinien być też kreatywny, ponieważ nieraz jest potrzeba wymyślenia jakiejś śmiesznej pozy, która będzie pasowała do danej okoliczności. Fotograf powinien na taką imprezę zabrać dodatkowy aparat, ponieważ nie można przewidzieć, kiedy jakiś sprzęt się zepsuje. Musi on też dotrzymywać ustalonych terminów i odnaleźć się w najważniejszych miejscach, gdy dzieją się ważne rzeczy na weselu. Powinien on mieć dużo siły, ponieważ przez wiele godzin musi on dźwigać dość ciężki aparat i sprzęt, który przyda się do zrobienia lepszych fotografii. Powinna być to też osoba bardzo dobrze zorganizowana, która potrafi bez problemu wyznaczać sobie samemu tempo pracy. Warto, aby również zapamiętała najważniejszych gości na imprezie, ponieważ chcemy mieć w swoim albumie więcej zdjęć, na których są nasi najbliżsi, a nie jacyś znajomi, których widzimy raz na jakiś czas. W tym zawodzie cały czas trzeba obserwować najnowsze trendy dotyczące wykonywania zdjęć i ich kadrowania.