Jedzenie

Do czego służy dripper do kawy?

Dripper do kawy jest niewielkim, ale bardzo praktycznym akcesorium, które powinno być obecne w arsenale każdego kawosza. Pozwala przyrządzić filiżankę ulubionej świeżo mielonej kawy bez użycia dużego i nieporęcznego ekspresu. Nie wiesz, do czego służy to urządzenie albo gdzie można je kupić? W tym artykule znajdziesz na to odpowiedź!

W ostatnich latach parzenie kawy stało się prawdziwym hobby, a nawet sztuką, o czym świadczą chociażby mistrzostwa Polski w parzeniu kawy. Kawosze poszukują coraz bardziej wymyślnych sposobów parzenia naparu, aby uzyskać coraz ciekawsze i intensywniejsze aromaty. Dripper jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie oraz stanowi w pewien sposób odświeżoną tradycję. Pozwala uzyskać intensywną i aromatyczną kawę beż używania jakichkolwiek ekspresów i innych tego typu urządzeń. Dzięki temu idealnie wpisuje się w obecnie panujące trendy przyrządzania kawy ręcznie. Czym dokładnie jest dripper do kawy?

Czym jest dripper do kawy?

Dripper do kawy jest przedmiotem przypominającym kształtem stożek lub filiżankę. Jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu bez problemu zmieści się na przykład do bagażu podręcznego. Mobilność urządzenia stanowi jego niewątpliwą zaletę. Może być ono wykonane z różnego rodzaju materiałów, na rynku można znaleźć między innymi: dripper do kawy ceramiczny, dripper do kawy plastikowy, wykonany z metalu czy też szkła. Materiał nie wpływa na smak kawy i wybór konkretnego urządzenia zależy tylko i wyłącznie od preferencji.  Jego głównym przeznaczeniem jest parzenie oraz filtrowanie wcześniej zmielonych świeżych ziaren kawy. Nieodłącznym elementem w używaniu tego urządzenia jest odpowiedni filtr do kawy, który będzie miał bezpośredni wpływ oraz konsystencję przygotowanego naparu. W jaki sposób przyrządzić kawę przy użyciu drippera?

Jak używać drippera do kawy?

Dripper do kawy w gruncie rzeczy jest naczyniem. Pierwszym krokiem jest umieszczenie go na kubku lub dzbanku na kawę. Po zakupie zmielonej kawy lub własnoręcznym zmieleniu ziaren należy w umieścić specjalny filtr do kawy w dripperze. Następnie należy wsypać do filtra zmieloną kawę, przy czym warto pamiętać o zasadzie 6,5 grama na 100 mililitrów wody. Dzięki temu uzyskany napój będzie odpowiednio aromatyczny. Kolejnym krokiem jest zagotowanie wody w czajniku, a następnie powolne wlanie jej do kawy. Trzeba uważać, aby nie nalać za dużo wody, ponieważ grozi to przelaniem. Filtr obecny w dripperze zatrzyma fusy, a przepuści jedynie aromatyczny napar. Czas dyfuzji kawy trwa zwykle od 3 do 4 minut w zależności od grubości zmielonych ziaren. Im drobniej zmielona kawa tym ten czas może się nieco wydłużyć. Trzeba jednak pamiętać, aby ziarna nie były zbyt grubo zmielone, ponieważ w tym wypadku woda bardzo szybko przeleci przez filtr i nie nabierze aromatu kawy. Po zakończeniu procesu zaparzenia lawy należy zużyty filtr oraz kawę wyrzucić, a samo urządzenie dokładnie umyć.

Gdzie można znaleźć dobry dripper do kawy?

Dripperów do kawy najlepiej należy szukać w specjalistycznych sklepach, które posiadają tego typu asortyment. W obecnych czasach rozwiniętego rynku sprzedaży internetowej sklepy internetowe są znacznie bardziej wygodne oraz zwykle posiadają szerszy asortyment. Jednym z takich sklepów jest  swiezopalona.pl. Można tam znaleźć najlepszej jakości drippery obecnie dostępne na rynku w bardzo atrakcyjnych cenach. Używane przez profesjonalistów mogą teraz trafić do Twojej prywatnej kolekcji. Można wybrać konkrety rodzaj akcesorium w zależności od swoich potrzeb i preferencji. Sklep oferuje urządzenia wyprodukowane z różnych materiałów oraz w wielu odmiennych kolorach. Dostępne są tam również zestawy, w których można znaleźć drippery oraz zapas wysokiej jakości filtrów do kawy. To wszystko sprawia, że z pewnością znajdziesz coś, co będzie odpowiadało dokładnie Twoim potrzebom. Dripper do kawy na SwiezoPalona.pl to gwarancja intensywnego aromatu, niezawodności oraz niezwykle atrakcyjnych cen.