alkohol
Porady

Alkohol na weselu – jaki wybrać i ile kupić?

Przed każdą przyszłą parą młodą stoi szereg decyzji, które trzeba podjąć przed zorganizowaniem przyjęcia weselnego. Nie tylko trzeba wybrać idealną salę weselną, ubrać się odpowiednio do tej uroczystej okazji, zadbać o kwiaty i ozdoby, ale również stworzyć listę gości i rozesłać zaproszenia. W dalszym momencie planowania pojawia się również pytanie odnośnie tego, jaki alkohol na wesele kupić. Trzeba się zastanowić, co lubią zaproszeni goście i ile kupić butelek, żeby nie zabrakło w najmniej pożądanym momencie, czyli w trakcie imprezy. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, co wybrać i jak obliczyć potrzebną ilość alkoholu na Twoje wesele!

Wódka czysta – jaką wybrać i ile kupić?

Podstawą każdego wesela jest oczywiście czysta wódka. Jednak jak obliczyć, ile butelek zostanie zużytych? Trzeba brać pod uwagę wiele różnych czynników, m.in. należy sprawdzić, ile zostało zaproszonych dorosłych gości i ilu z nich będzie piło alkohol. Trzeba też brać pod uwagę, czy organizuje się jedynie jeden czy dwa dni wesela, licząc z poprawinami. Często pytając innych ludzi, którzy są już po weselu lub sprawdzając w internecie, ile wódki na osobę trzeba mieć na weselu, można znaleźć dość proste przeliczenie, tj. 0,5 l wódki na osobę dorosłą. Oczywiście jest to uniwersalny przelicznik.

Jaką markę z kolei wybrać? Tutaj pole manewru jest naprawdę duże i wszystko zależy od tego, jaki budżet para młoda chce przeznaczyć na jedną butelkę wódki, wiedząc już, ile sztuk w przybliżeniu będzie potrzebne na całe wesele. Rozpiętość cenowa jest bardzo duża, ponieważ można zdecydować się na jedną z tańszych marek, gdzie butelka będzie kosztować około dwadzieścia złotych lub zdecydować się na jedną z marek premium, gdzie trzeba liczyć nawet kilkadziesiąt złotych za sztukę. Problem pojawia się, gdy ktoś się kompletnie nie zna się na alkoholu. Jednak tutaj z pomocą przychodzi internet, w którym porównać można rodzaje trunków, aby wybrać ten najlepszy. Warto przed zakupem porównać ceny online, które często są o wiele niższe niż stacjonarnie, na przykład na stronie hurtowni alkoholi https://alkoholemajer.pl/ . Hurtownie oferują też dostawę pod wskazany adres, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Alkohole kolorowe – co warto postawić na stole?

Alkohole na wesele to jednak nie tylko wódka, ponieważ trzeba brać pod uwagę różnorodność gości. Przecież starsi ludzie, tj. dziadkowie czy rodzice, mogą nie chcieć pić ani drinków lub wódki z kieliszków. Warto zastanowić się nad zakupem whisky, brandy, różnego rodzaju win czerwonych, białych, różowych (jeżeli nie znasz preferencji gości, warto kupić kilka słodkich, półwytrawnych i wytrawnych), wódek smakowych i likierów.

Oto propozycja kilku popularnych i prostych drinków, do których składniki można kupić:

  • mohito (potrzebny będzie rum, limonka, woda gazowana i mięta),
  • sex on the beach (potrzebna będzie wódka, likier brzoskwiniowy oraz sok pomarańczowy i żurawinowy),
  • Aperol spritz (potrzebny będzie Aperol, plastry pomarańczy oraz prosecco),
  • gin z tonikiem (potrzebny będzie oczywiście tonic i gin).

Nieważne, na jakie drinki się zdecydujecie, warto zadbać o dostęp do lodu, mięty, plastrów pomarańczy oraz cytryny, co urozmaici każdego, nawet najbardziej prostego drinka na Twoim weselu.

A może piwo na weselu?

Tutaj znowu należy się zastanowić, ilu gości może mieć ochotę na piwo, ponieważ alkohole na weselu nie muszą być wysokoprocentowe. W pierwszym dniu może się ono nie sprawdzić, ponieważ wszystko dzieje się szybko, jest dużo zabaw i tańców, jednak piwo na pewno będzie świetnym dodatkiem na poprawinach. Wtedy atmosfera jest już spokojniejsza i można sobie wypić piwo bez pośpiechu. Często sale weselne wychodzą naprzeciw parom młodym, które nie muszą kupować wcześniej piwa butelkowanego czy całej beczki, natomiast są rozliczani tylko z tych kufli, które zostaną wypite przez gości weselnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić.

Teraz już wiesz, ile butelek wódki na wesele kupić i nad jakim innym rodzajem alkoholu warto się zastanowić, żeby urozmaicić stół z alkoholami czy barek na swoim weselu.